Головна/Новини
Абітурієнту/Спеціальності
Освітні програми
Адміністрація
Історія коледжу
Фотогалерея
ЗНО
Музей коледжу

Історія коледжу та його сьогодення

Запорізький гідроенергетичний коледж — один із найстаріших вищих навчальних закладів на Півдні України. Він заснований у 1935 році як вечірній енергетичний технікум для підготовки спеціалістів з експлуатації Дніпровської гідроелектростанції.

В 1940 році відбувся перший випуск двох груп учнів, у 1941 році захист дипломних проектів прийшлось відкласти — почалася війна. Пішли на фронт і викладачі, і студенти технікуму.

У березні 1945 року технікум відновив свою діяльність — тепер вже як Запорізький гідроенергетичний технікум з денною й вечірньою формами навчання. Колектив педагогів та студентів відродив технікум та прийняв активну участь у відбудові Дніпрогесу. Саме в ці часи здійснювалось формування основних спеціальностей технікуму, три з яких і сьогодні єдині в державі.

В Україні 1951-1965 роки були відзначені спорудженням Дніпровського каскаду гідроелектростанцій, тому на базі гідротехнікуму — єдиного в СРСР з підготовки гідроенергетиків — відкриваються 8 філій (Київська, Полтавська, Криворізька, Зуївська, Ново-Каховська, Зеленодольська, Дніпродзержинська, Старобешівська). Потім ці філії стали самостійними технікумами.

Авторитет навчального закладу був такий високий, що абітурієнти приїжджали навчатися з усіх куточків Радянського Союзу, з Болгарії, Польщі, В’єтнаму, Куби.

За 75 років існування навчального закладу було підготовлено близько 20 тисяч фахівців для енергетичної галузі України та зарубіжжя. Наші випускники — це Герої праці, лауреати Державних премій, науковці, керівники підприємств, міністри, мери, політики.

В 2007 році Гідроенергетичному технікуму Запорізької державної інженерної академії присвоєно статус коледжу.

У нас є своя історія — своє минуле, яким ми пишаємось, і теперішнє, націлене в майбутнє.

Музей історії Запорізького гідроенергетичного коледжу Запорізького національного університету був урочисто відкритий 25 грудня 2006 року. 20 листопада 2007 року музей отримав свідоцтво про реєстрацію, а 25 липня 2008 року за вагомий внесок у справу виховання учнівської та студентської молоді йому було присвоєне звання «Зразкового музею», яке підтверджене за результатами перевірки в 2010 році.

В музеї 19 експозиційних розділів, серед яких:
  • Літопис становлення і розвитку
  • Ветерани Великої Вітчизняної війни і локальних війн
  • Спортсмени – гордість коледжу
  • Найкращий коледж сьогодні
  • Видатні випускники
  • Випускники – співробітники коледжу
  • Наші ювілеї
При музеї існує екскурсійно-пошукова група, яка по крихтах збирає інформацію про історію свого навчального закладу, її випускників і співробітників, активно працює в архівах і бібліотеках Запоріжжя, Києва, інших міст України. Організуються зустрічі з колишніми випускниками і педагогами-ветеранами, які діляться безцінною інформацією про історію навчального закладу, про людей, яким він дав путівку в життя, дарують фотографії, особисті речі, що стають основою для нових експозицій. Усі експозиції оформлені силами викладачів і студентів коледжу.

Музей відкритий для відвідувань у вівторок і четвер з 14-00 до 16-00, в Дні відчинених дверей, які організуються в коледжі чотири рази на рік. Індивідуальне відвідування можна замовити за телефоном 066-144-37-78

Головна | Новини | Абітурієнту | Спеціальності | Адміністрація | Історія коледжу | Фотогалерея © 2015 Запорізький гідроенергетичний коледж ЗНУ
Дизайн веб-сайта:
Lidia_Angel
Техническая поддержка: